Burun Estetiği

Yüzün orta bölümünde bulunan burun yüz görünümünü etkileyen estetik ve fonksiyonel bir organdır. Burun estetik ameliyatında ise boyutlarını küçültmek veya büyültmek, ucunu yeniden şekillendirmek, tümseğini uzaklaştırmak, burun deliklerinin şekillerini düzeltmek gibi işlemler uygulanabilir.

Burun aynı zamanda fonksiyonel bir organ olduğu için estetik amelilyatlarında fonksiyon açısından da değerlendirilmesi gerekmektedir. Burundan nefes alma zorluğu olduğu durumlarda, nefes alma problemlerini çözmeye yönelik müdahaleler (septoplasti, konka rezeksiyonu…) ile birlikte yapılabilir. Ameliyat sırasında gelişimsel yada çarpma sonucu oluşan burun tıkanıklıkları(deviasyon) da düzeltilebilir.

Burun ameliyatlarında istenen sonucun alınabilmesi için hastanın doktoruna isteklerini anlatması yapılacak girişimin planlanması konusunda doktorunuzu yönlendirecektir. Doktorun ameliyat sırasında yapmak istedikleri ile hastanın yapılması istenenlerin aynı noktada olması gerekmektedir. Bu görüşmelerde farklı açılardan çekilen fotoğraf üzerinde ölçümler yapılarak en ideal burun modeli hasta için belirlenmektedir. Dijital kamera ile çekilen bu fotoğraflar bilgisayar ortamına alınıp üzerinde oynamalar yapılarak en ideal burunun hasta ile beraber karar verilmesi sağlanır. Muayene esnasında burun içi muayene de yapılıp nefes almayı güçleştirilebilecek sorunlar belirlenip ameliyat planı buna göre yapılmaktadır

Ameliyat sonrası burun sırtında bir hafta sonra çıkartılacak alçınız olacaktır. İlaçlarla kolayca geçen hafif bir ağrı olabilir. Morarma ve şişmeyi azaltmak için sizden başınız hafif yukarda yatmanız ve gözlerinize soğuk kompres uygulamanız istenecektir.

AMAÇ YAPILDIĞI BELLİ OLMAYAN, ABARTISIZ, DOĞAL, YÜZÜNÜZE YAKIŞAN BİR BURUN YARATMAKTIR.YENİ BİR BURUN YENİ BİR HAYATIN GARANTİSİNİ VERMEZ ANCAK GÖRÜNÜMÜNÜZÜN DÜZELTİLMESİ ÖZGÜVENİNİZİ TAZELER.

Advertisements

Comments on: "Burun Estetiği" (1)

  1. Merhabalar ben yurt disinda yasiorum 28 yasinda 2 cocuk annesiyim küçük cocugum 2 yaşında.
    Size sorum olucakti hamileligimde yaklasik 50 kilo aldim ve 110 oldum ama su anda 67 kiloyum ve boyum 1.70 dolayisiyla karnim ve goguslerim simanlayip zayiflamanin etkisiyle bi hayli sarkti ozellikle karnim burdan gelicem ve randevu almak istiorum.
    Bide meme diklestirme ve karin germe ortalama ne kadar tutar bilgi verirseniz sevinirim ona gore gelirim.
    Simdiden tsk ler

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: