Karın Estetiği

Karın germe ameliyatı orta ve alt karın bölgesindeki sarkmış deri ve yağ dokusunun çıkarılması ve karın duvarı kaslarının gerginliğine kavuşturulmasını içeren bir ameliyattır. Hamilelikte oluşan çatlakların göbek hizasının altında kalanları tamamen giderilir. Bu ameliyat için en uygun adaylar, diyet veya egsersizle giderilemeyen karında yağ fazlalılığı ve deri gevşekliği şikayeti olanlarla gebelik sonrası karın derisi ve kasları deforme olmuş kadınlardır.          
      

Ameliyat genel anestezi ile yapılır. Ameliyat sonrasında bikini içinde olmak üzere yatay yönde bir iz kalacaktır. Dikişleriniz estetik dikiş denilen ciltaltı dikişler olduğu için bir dikiş alma sorunu yoktur. Sadece göbek bölgesine konan tek tek dikişler bir hafta içinde alınmaktadır.  

Bir hafta içinde günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz. Karın gerdirme ameliyatı sizin görünüşünüzü düzeltirken kendinize güveninizi de atrırır.
 

 

 Ameliyatın planlanmasında karın derisinin elastikiyeti, derideki sarkıklığın derecesi ve karın duvarı kaslarındaki gevşemenin derecesi çok önemli faktörlerdir. Yapılacak işlemlere bu faktörler göz önüne alınarak karar verilir. Karın derisinde sarkma ve çatlakları fazla olmayan kişilerde daha basit işlemler olan miniabdominoplasti yada liposuction gibi ameliyatlar düşünülebilir.  
 Karın derisinde sarkma ve göbek altı bölgesinde yağ toplanması olan hasta   Çizgili yerlerden kesiler yapılır ve gölgeli bölgedeki deri karın duvarından ayrılır.
   

Karın duvarını gerginleştirmek için cerrah, dokuları ve kasları iç dikişlerle sıkılaştırır.

    Göbek altındaki deri fazlalığı çıkartılır.
                             

Operasyon sonrası hasta daha küçük ve gergin bir karına sahip olur.

Karın germe ameliyatı ortalama 2,5-3 saat süren bir işlemdir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Hasta aynı gün yada bir gece hastanede kaldıktan sonra ameliyatın ertesi günü evine dönebilir. Hastanın özellikle ilk bir hafta içinde dikiş hattında gerginlik oluşturmamak için bir miktar eğilerek yürümesi ve yatarken de dik pozisyonda yatmaması önerilir.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: