Şu an muayenehanemde en çok uyguladığım lokal uygulama botox uygulamasıdır. Botox uygulamalarını hakikaten severek yapıyorum. Nedeni ise hastalarımdaki kısa sürede oluşan olumlu etkiyi çok sevmemdir. Botox uygularken nelere dikkat ediyorum? Her şeyden önce botox uygulamasını klişe bir uygulama gibi herkese aynı formda uygulamıyorum. Hastamı çok iyi dinleyip şu an düzelmesini istediği durumlar ne? Botox uygulamasından beklentileri ne? anlamaya çalışıyorum.

Eğer hastamın düzelmesini istediği durumlar botox ile düzeltilebilecekse sadece botox ama tek botox ile düzeltilemeyecekse botox yanında diğer uygulamaları da önerebiliyorum. Ama benim uygulayacağım herhangi bir metod ile hastamın düzelmesini istediği durum düzelmeyecekse kesinlikle ona bütün açık yürekliliğimle o durumun düzelemeyeceğini ve bunun nedenlerini açıklıyorum.

En azından benim elimde neyin ne kadar olabileceğini anlatıyorum ve kararı kendisinin vermesini istiyorum.

Botoxu herkese klişe bir yöntem gibi aynı formda uygulamıyorum. Uygulamayı kişiselleştiriyorum. Çünkü herkesin istekleri ve ihtiyaçları farklı oluyor.

Yazımın başlığını ele alacak olursam. Botox doğallığı ortadan kaldırıyor mu?

HAYIR!

Uygun dozda, uygun yerlere, uygun kişilere yapıldıktan sonra botoxun doğallığı ortadan kaldırdığını düşünmüyorum. Botox yaptığım hastaların tekrar bana gelmelerinin en önemli nedeni çok doğal olmasıdır.

Bir sonraki botoks ile ilgili yazımın başlığı: Botoks ile ‘antiaging’ sağlanabilir mi?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: